Ana Sayfa // Özellikler // Alış İşlemleri

Alış İşlemleri


PatroFİN alış belgelerinde dövizli işlemleri destekler.

Faturaya döviz ve kur bilgisi tanımlanabilir.

Fatura içeriğinde belge döviz cinsi dışında bir dövizle işlem girilebilir.

Stok hareketleri takibini otomatik olarak kayıt altına alınır.

İlk Madde Malzeme, Yarı Mamul, Ticari Mal, Üretim İşçilik Gideri, Genel Üretim Gideri, Hizmet Üretim Maliyeti, Ar-Ge Gideri, Pazarlama Satış Gideri, Genel Yönetim Gideri, Finansman Gideri gibi alış ve maliyet unsurlarına ilişkin alışlarını/giderlerini bu bölümden işleyebilirsiniz.

Alış işlemlerinden sisteme girilen faturalar ilgili satıcının alacağına ve ilgili alış/gider hesabının borcuna işlenir. Ayrıca cari takip yapmanıza gerek olmaz. Aynı alış belgesi içeriğinde farklı alış işlemleri gerçekleştirilebilir.

PatroFIN alış belgelerinde dövizli işlemleri de desteklenmektedir. Belgeye dövizi türü ve döviz kuru tanımlanabilmekte, dövizli işlem yapılabilmektedir. Belge içeriğinde belge döviz türünden farklı bir döviz türü kullanılabilmektedir. Bu durumda ilgili işlem tutarını belge döviz türüne kendisi çevirir.

Stok hareketi içeren alış işleminin stok takibi otomatik olarak yapılmaktadır.

PatroFIN stok hareketlerinde tarih bazlı maliyet kontrolü yapar. Alış tarihinden sonraki stok hareketlerini ve maliyet değerlerini anında günceller.

Bu güncelleme işlemi o kadar ileri bir kontrol içermektedir ki, stoğun alış tarihinden sonraki satış işlemleri bile denetlenir ve varsa alış tarihinden sonraki satılan mallar maliyeti bile anında güncellenir.


Sayfayı Paylaş : +PatroFIN PatroFIN @patroFIN PatroFIN PatroFIN PatroFIN PatroFIN